Čo sa odohráva v hlave budúceho stredoškoláka

Autor: Simona Baranová | 6.8.2014 o 10:57 | Karma článku: 4,82 | Prečítané:  764x

Dospelí si určite zaspomínajú, čo sa odohrávalo v hlavách im. Mne, ako budúcej stredoškoláčke, sa toho v hlave odohráva veľmi veľa. Navyše som typ osoby, čo veľa rozmýšľa a rieši, o to je mojich myšlienkových pochodov viac. Prvá vec, čo sa mi odohráva v hlave je snáď to najzásadnejšie, najpodstatnejšie – teda to, čo by napadlo prvé aj vás. 

Aká tá stredná škola vlastne bude? Skutočne netuším. Bola som tam len trikrát a to na DOD, prijímačkach a zápise. Prišla mi fajn, avšak prvý dojem môže klamať – ale nemusí (a dúfam, že môj prvý dojem ani neklamal). Od tejto témy sa odvíja kopa ďalších otázok – akí budú spolužiaci, učitelia, či budeme dobrý kolektív, či bude učivo veľmi ťažké, či .. a vôbec, poznáte to.

Neposledná vec, ktorá mi vŕta v hlave, je počet hodín strávených v škole. Keďže budem dochádzať, je to otázka celkom podstatná. Na základnej škole sme mávali 6 hodín, pretože sme skrátka mali šťastie na dobrý rozvrh (spolužiaci z vedľajších tried mávali aj 7 hodín). Navyše mi cesta trvala pešo asi 10 minút, čo je neporovnateľné s komplikovaným dochádzaním do Bratislavy.

Ďalšou vecou je to, či budem mať čas na „starých“ kamarátov zo základnej. Respektíve z časov, kedy som chodila na základnú, keďže mám kamarátov aj mimo základnej. Určite sa budem musieť veľa učiť, spoznám kopu nových ľudí a na starých kamarátov mi pravdepodobne nezvýši čas.

Tak toto je zopár vecí, ktoré sa permanentne striedajú v hlave bežného budúceho stredoškoláka. Ak by som mala zhrnúť tento článok, my, budúci stredoškoláci, máme z novej školy určité obavy, avšak sa tešíme na nové skúsenosti a zážitky. :)      

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Súd rozhodol proti Mayovej. Brexit musí schváliť parlament

Odchod Británie z Európskej únie musí odsúhlasiť parlament.

DOMOV

Gašpar podporil konšpirácie, vyvolal pochybnosti o šéfovi polície

Podpis pod vyhlásením by mal Gašpar podľa Kisku vysvetliť.

DOMOV

Lietadlá stáli milióny, no ministri lietajú linkami

Kaliňák hovorí, že každý má slobodný výber, ako bude cestovať.


Už ste čítali?