Podkerepušky

Autor: Simona Baranová | 11.10.2014 o 12:14 | (upravené 11.10.2014 o 12:29) Karma článku: 5,55 | Prečítané:  235x

Časť programu na imatrikulácie bola nacvičená a zo školy sme sa mohli pobrať domov. Škola bola za nami a hodinová cesta domov pred nami. Ale nesťažovali sme sa. Predsa len bol piatok.  

Spolu s dvomi spolužiakmi sme nastúpili na autobus 37. Tam sme riešili imatrikulácie, ktoré nás čakajú už budúci týždeň. Dolaďovanie detailov, scenáru a postáv. Tak aby všetko bolo na svojom mieste a scénky nasledovali v správnom poradí. Veľa času do imatrikulácií neostáva, no panika zatiaľ nikoho nechytá.  

V autobuse zasvietila červenou farbou nasledujúca zástavka Podkerepušky. Priznám sa, že doposiaľ som v živote o nej nepočula. Ale keďže som človek, ktorý sa rád učí nové veci, pokúšala som sa túto zástavku vysloviť. Najskôr v hlave, potom nahlas. Veľmi mi to nešlo. 

Vtom sa našim smerom prihovoril starší pán s okuliarmi. "To sú Podkerepušky," povedal. "Ja viem." Odpovedal mu spolužiak skôr, než som stihla zareagovať ja. "Ja to hovorím tuto kolegyni." Povedal a prstom na mňa ukázal. "Slečna. Pod-ke-re-puš-ky, pod-ke-re-puš-ky." Potichu som si to povedala. Vďačne som sa usmiala. Vtom dodal: "Musíte to hovoriť po slovensky, nie po maďarsky."

Cítila som ako v prvom ročníku na základnej škole, kde vás učia čítať. Prebudila sa vo mne nostalgia a spomienky na staré časy. 

Týmto pozdravujem pána z autobusu a ďakujem za zážitok a hodinu výslovnosti. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kto bude na Vianoce dokladať tovar? Firmy nevedia nájsť brigádnikov

Vo väčších mestách ponúkajú brigádnikom aj štyri eurá za hodinu, ale nikto nemá záujem.

SVET

Deň, ktorý navždy zostane dňom hanby USA

Od útoku na Pearl Harbor ubehlo 75 rokov.

PLUS

Anton Zajac: Šancou pre Slovensko je nová, slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu.


Už ste čítali?